איך לבחור שמלת כלה שמתאימה לך?

השאלה הכי מסקרנת באירוע הגדול היא איך הכלה תיראה!? מה שמגביר את הרצון לדפוק הופעה של פעם בחיים!

השאלה העיקרית היא איך להתאים את השמלה שהכי תחמיא למבנה גופך? מה  שאני תמיד אומרת לכלות שלי במדידות בסטודיו ולכן עכשיו זה שתפקידי הוא להתאים את השמלה לגופכן בצורה המושלמת ולא ההיפך!

נעשה סדר לפי צורות מבני גוף כדי שתדעי מה את מעדיפה להבליט ומה לטשטש ליצירת המראה המושלם עבורך.

איך את בודקת מה מבנה גופך? מאוד פשוט. קחי סרט מידה או כל סרט ארוך שאת מוצאת בביתך. עימדי מול המראה עם בגדים תחתוניים, הצמידי את סרט המידה לכתפיים ותני לסרט להמשיך לאורך גופך כלפי מטה.

.1 אם הסרט נוגע ביריכיים ולא במותן זה אומר שמבנה גופך הוא שעון חול.

.2 אם הסרט נוגע לאורך כל גופך- המבנה הוא מלבני.

.3 אם הסרט נוגע רק בכתפיים ומרוחק מהגוף מבנה גופף הוא משלוש הפוך.

.4 אם הסרט נוגע בכתפיים ובצורה אלכסונית עובר דרך היריכיים מבנה גופך הוא .A ועכשיו נפרט על כל אחד ואיך ליצור את אידאל הגוף הנשי. כמובן שזה לא מחייב ומי שלדוגמא מעדיפה להבליט יריכיים רחבות ולא לטשטש כמו קים קרדשיאן תלך דווקא על גיזרה צמודה ולא נשפכת כמו שאפרט בהמשך.

מבנה גוף -A אם הכתפיים והמותן צרים יותר מהיריכיים זהו מבנה גופך.

למבנה גוף זה הכי תחמיא שמלת שרוולים נפוחים שתיצור איזון אם רוחב קו היריכיים. ניתן לבחור בכל סוגי הכתפיות אשר יתנו דגש לכתפיים עם גיזרה צמוד בחלק העליון בתוספת תחרה או עבודות יד אשר ידגישו את החלק הצר של גופך. בחלק התחתון רצוי לבחור בבדים נשפכים בגיזרת קלוש עדין אשר מטשטש ונשפך בצורה רכה ועדינה על הגוף.

מבנה גוף שעון חול– זהו המבנה האידאלי של אישה ולשם אנחנו שואפות להגיע בעיצוב השמלה. קו הרוחב של הכתפיים והיריכיים זהים ובינהם מחברת מותן צרה. מומלץ לבחור בגיזרה שתיתן דגש על המותן הצרה ומעבר לזה כל הגזרות יחמיאו. ניתן לבחור בשמלות צמודות, שילוב של חצאיות נשפכות עם חלקים עליוניים צמודים בתוספת כתפיות.

מבנה גוף משולש הפוך– זהו מבנה בו קו הכתפיים רחב מקו היריכיים.

המטרה שלנו כאן היא לטשטש את רוחה הכתפיים על ידי גזרות של מחוך סטרפלס ללא כתפיות. )ככל שנשאיר אותו חשוף לא ניתן לו דגש ועיניי הצופה יתמקדו בשמלה, חלקי הגוף המכוסים בבד.( חלק גליון בגיזרת קולר גם חותך באלכסון את רוחב הכתפיים ויוצר מראה צר יותר בחלק העליון של הגוף.

בחלק התחתון ניתן לשלב חצאיות טול עם כיווץ שיוצר נפח ומשווה את רוחב הכתפיים ליריכיים. אם תבחרי בגיזרת מחוך בלי לתת דגש לכתפיים ניתן לשלב בחלק התחתון חצאית צמודה מכיוון שהיריכיים צרות ביחס לחלק העליון.

מבנה גוף מלבני–  מבנה בו אין כניסת מותן ונראה קו ישר והמשכי מהכתפיים ועד היריכיים.

אני ממליצה ללכת על גיזרת מחוך עם עצמות אלכוסוניות היוצרות אשליה של הצרה בחלק של המותן עם כתפיות או ללא. בנוסף גם גיזרת כתפייה אחת תיצור חיתוך אלכסוני שיטשטש את הצורה המלבנית. לחלק  התחתון ניתן לבחור חצאית עם כיווצים נשפכת מבד שיפון או נפוחה עם טולים.

חזה קטן– כאן נכנסת השאלה אם את רוצה לטשטש או להבליט.

לטשטוש– עדיף לבחור בגיזרת קולר המכסה עד עצמות הבריח או הצוואר יוצרת מראה גדול יותר לחזה. סטרפלס מחוך בקו ישר. מחשוף חזייה או V עדין בתוספת כריות פוש אפ גם יתנו מראה של חזה גדול מהקיים. להבלטה– במחשוף הV- העמוק יש יתרון ברור לחזה קטן, המראה לא נראה פרובוקטיבי וגם החזה בו לא יכול לזוז מהשמלה.

חזה גדול– הרחבנו עליו בכתבה הקודמת בבלוג )מוזמנות להציץ,( בתמציתיות תמיכה טובה זה סוד הקסם. רצוי להיעזר בקאפים תומכים אם בחרת במחשוף חזה עמוק רצוי להוסיף כתפיות להרמה שמראה החזה לא ייראה נפול. אם בחרת במחשוף גב עמוק זה יבוא על חשבון מחשוף החזה בתוספת עצמות להחזקה והרמה.

לסיכום–  כמו שאמרתי שתחילת הכתבה אילו טיפים למראה האידאלי אך זה ממש לא מחייב וכל אחת אוהבת  להדגיש או לטשטש והעניין מאוד אינדבידואלי. לכן חשוב שתגיעי לפגישה אחת על אחת ובה נתאים את השמלה שתרגישי בה הכי שלמה עם מראה גופך.

לתיאום  פגישה ופרטים נוספים התקשרי 0545262544 רני ויינשטיין.

אהבת את הכתבה?

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

השאירי תגובה